Posted onAuthorτο ποντίκι της λέσχηςΔεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση Αγέλης με Ανιχνευτές
Σήμερα η Αγέλη όχι μόνο είχε μια ηλιόλουστη ημέρα γεμάτη περιπέτεια να απολαύσει, αλλά είχε στην παρέα της ανιχνευτές με όρεξη και κέφι για παιχνίδι. Τυχερή Αγέλη!!!
Για ακόμη μία φορά συμμετείχαμε στην παρέλαση του Δήμου, η οποία έγινε στο Νέο Ψυχικό! «Αγαπημένα μας Προσκοπάκια καμαρωτά μας ελληνόπουλα! Χαιρετίστε με την πιο μεγάλη σας κραυγή την 25η Μαρτίου! Χάρις σ’ αυτήν είστε ελεύθεροι, χάρις σ’αυτήν είστε Πρόσκοποι, χάρις σ’ αυτήν είστε Έλληνες» ~ Στρατής Μυριβήλης Συγχαρητήρια!! Και του χρόνου!!
Αυτό το Σάββατο η Ομάδα επισκέφτηκε το The Wall. Μόλις έφτασαν οι πρόσκοποι, οι εκπαιδευτές του κέντρου τους μιλήσανε για κάποιες βασικές τεχνικές της αναρρίχησης και στη συνέχεια τις κάναν πράξη. Στην αρχή, ανέβηκαν κάποιες απλές πίστες που μπορεί να φαίνονταν εύκολες, αλλά τελικά δεν ήταν. Μόλις άρχισαν να εξοικειώνονται, προχώρησαν και σε πιο δύσκολες […]